אורתופד לילדים – מדוע שונה מאורתופד רגיל?

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

אורתופד ילדים
אורתופד ילדים

אורתופד לילדים הוא איש מקצוע אשר הוא בוגר מוסמך של בית ספר לרפואה; בוגר מוסמך של תכנית התמחות ניתוח אורתופדי; והשלים התמחות שנייה נוספת באורתופדיית ילדים.

אורתופד ילדים מטפל בילד מהלידה ועד שהוא מגיע לגיל ההתבגרות. ההתמחות ברפואת ילדים היא ליבת הפרקטיקה הרפואית שלו, והאופי הייחודי של הטיפול הרפואי והכירורגי לילדים מגיע כתוצאה מלימודים, אימונים מתקדמים וניסיון בפרקטיקה.

חשיבות תפקיד אורתופד לילדים

אורתופד לילדים הוא בעצם רופא המתמחה באבחון וטיפול במצבים אורתופדיים בתינוקות, פעוטות, ילדים בגילאי בית הספר, מתבגרים ובני נוער. הניסיון וההכשרה שלו קריטיים לטיפול במצבים אורתופדיים לילדים, לריפוי מצבים בריאותיים. היות והילד עדיין גדל, הטיפול בשברים או מצבים אורתופדיים אחרים כרוך בשיקולים וטיפולים מסוימים המותאמים אישית להבטחת המשך גדילה תקין ללא בעיות לטווח הארוך.

כפי שניתן למצוא רופאים המתמחים בתחומים שונים, כך גם אורתופד ילדים מתמחה בדרך כלל בנושאים מסוימים, ומספק טיפול למצבים אורתופדיים מולדים ונרכשים, אשר רבים מהם נדירים או ייחודיים לילדים. מחויבותו לטיפול בילדים בלבד, מרחיבה את הידע והניסיון שלו בטיפול במצבים אלו. הוא מקדיש את כישוריו המקצועיים לסיוע לילד לשגשג ולממש את הפוטנציאל הגדול ביותר שלו.

סוגי טיפולים הניתנים על ידי אורתופד לילדים

ילדים הם מעין מבוגרים קטנים. לא תמיד הם יכולים לתקשר את מה שמטריד אותם, לא תמיד הם יכולים לענות על שאלות רפואיות, ולא תמיד מצליחים לגלות סבלנות ולשתף פעולה במהלך בדיקה רפואית. מנתחים אורתופדים לילדים יודעים כיצד לבחון ילדים ולטפל בהם באופן שמרגיע אותם וגורם להם לשתף פעולה.

בנוסף, אורתופד לילדים משתמש לעיתים קרובות בציוד שתוכנן במיוחד עבור ילדים. רוב הקליניקות מסודרות ומעוצבות מראש עבור ילדים, כולל חדרי הבדיקה וחדרי ההמתנה, המכילים צעצועים, קטעי וידיאו וחומרי קריאה לילדים, מתוך מטרה ליצור סביבה נוחה שאינה מאיימת.

אורתופד לילדים משתמש במגוון רחב מאד של אפשרויות טיפול, ההכשרה הנרחבת והמקיפה ביותר, והמומחיות הגדולה ביותר בהתמודדות עם ילדים ובטיפול בהפרעות אורתופדיות של ילדים. הוא מאבחן ומטפל בבעיות שרירים ושלד של ילדים, הסובלים ממצבי עיוות גפיים ועמוד השדרה; הפרעות הליכה; דלקות מפרקים ועצמות; ועצמות שבורות.

מצבים נוספים המטופלים על ידי אורתופד ילדים הם:

  • כאבי גב
  • שיתוק מוחין
  • דיספלזיה התפתחותית של מפרק הירך
  • דיספלזיה של גמדות ועצמות
  • זיהומי עצם
  • בעיות ברכיים ופיקת הברך
  • עיוותים בעמוד השדרה
  • ורדוסה
  • עקמת
  • פציעות ספורט.

פגיעות חמורות אצל ילדים הם נקעים, שברים ופציעות גפיים אחרות, המטופלות באמצעות קיבוע וגבס או ניתוח, בהתאם לצורך.

אורתופד ילדים מתמחה אף בטיפול בילדים עם מחלות נוירו-אורתופדיות, כגון שיתוק מוחין. הוא מטפל בהארכת גפיים ועיוותי גפיים. תחום זה ממשיך להתפתח באופן קבוע, והטכניקות החדשות נלמדות ומותאמות לטיפולים בהתאם לצרכים השונים של הילדים. הרופא מלווה ילדים הסובלים ממצבים כרוניים, כגון מחלות המופיליה, מחלות אונקולוגיות, תסמונת רט ואף הפרעות אכילה, במסגרת הטיפול הכללי.

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

Picture of גלית ברגר
גלית ברגר

פזיותרפיסטית מוסמכת (B.P.T) אשר עיקר המומחיות עוסקת בפגיעות בשרירים ובשלד, פגיעות ספורט וליקויי יציבה שאינה נכונה.

גלית ברנר, פיזיותרפיסטית מוסמכת ומאמנת כושר אישית, בוגרת בית ספר לפיזיותרפיה (B.P.T) – פקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט.

מוסמכת כמאמנת כושר אישית ומוסמכת מטעם מכון וינגייט.