פיזיותרפיה בבית מחיר ודגשים שחשוב לדעת

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

פיזיותרפיה בבית מחיר תשמעו את זה גם המרופאים הבכירים ביותר. פיזותרפיה ביתית, כזו הנעשית בסביבה המוכרת של המטופל היא הכלי היעיל ביותר עבורו. פיזותרפיה ביתית מיועדת למעשה עבור אנשים הזקוקים או מעוניינים לקבל טיפול פיזיותרפי מסוים אך רוצים לעשות זאת שלא במסגרת המרכז הרפואי אל במקום שנוח להם. הם אינם מוותרים על השירות, המקצועיות, האיכות הרפואית וכד'. להפך, הם מקבלים את כל המעטפת הזו אך עושים זאת בזמינות גבוהה יותר ונוחה יותר עבורם ובסביבה מיטבית יותר עבורם.

לביצוע פיזיותרפיה בבית מחיר שונה משל פיזיותרפיה הנערכת בבית החולים או במכון. באופן טבעי לקביעת פיזיותרפיה ביתית מחיר גבוה יותר. אולם רבים מוכנים לשלם בשמחה פרמיה זו על מנת להעניק טוב טוב יותר. תכך נראה שבמקרים מסוימים זה גם יכול לחסוך כסף ולעיתים גם ניתן לקבל החזרים. אבל קודם כל, נבין את השירות, הפוטנציאל שלו ומה המשמעות מבחינת פיזיותרפיה בבית מחיר ועלויות.

היתרון של פיזיותרפיה בבית

היתרון הגדול ביותר של פיזיותרפיה הנערכת בבית הלקוח היא שכל השירותים והטיפולים מתבצעים בתוך הבית של הלקוח. אין צורך לשנע את הלקוח אל הטיפול. זהו יתרון עצום עבור אנשים מבוגרים, שאין צורך להטריח אותם לחינם וזהו גם יתרון עצום עבור אנשים שזקוקים לפיזותרפיה בעקבות ניתוח וכד' וזקוקים לזמן החלמה בביתם, בלי להקשות עליהם עם נסיעות חוזרות ונשנות לטיפול.

יתרה מכך, לתהליך פיזיותרפיה בבית מחיר שהוא גבוה יותר אך הוא חוסך במקומות אחרים. ראשית הזמינות של התורים היא הרבה יותר גבוהה מאשר במגזר הציבורי. ברוב המקרים ניתן לקבל תור תוך 24 שעות. כך למעשה לא רק נחסך זמן המתנה רב אלא גם לא נפגע התהליך השיקומי של המטופל (שעלול להיפגע עם התורים אינם זמינים ויש להמתין זמן רב בין תור לתור). 

גם מחיר השינוע ממקום למקום, אובדן ימי העובדה כאשר קרוב משפחה נאלץ ללוות את המטופל למקום חיצוני, זמן וכסף הכרוכים בשהייה ונסיעה מחוץ לבית (ביחוד אם יידרש לשינוע רכב מיוחד), דלק, חניה ועוד ועוד.  לצערנו, הגעה לבית חולים חושפת את המטופלים והמלווים למגוון זיהומים אחרים – דבר שיכול להשפיע גם על המשך התפקוד שלהם.

ועוד לא דיברנו על המימד של יעילות הטיפול עצמו. מחקרים הוכיחו כי טיפול בסביבה מוכרת משרה רוגע שמסייע לתהליך ההחלמה. הסביבה המוכרת, לצד בני המשפחה היא מעטפת חמה וחיונית. גם שגרת החיים האחרת אינה נפגעת ותחושת העצמאות וההתמצאות, ביחוד לקהל המטופלים המבוגר – חשובה מאוד.

פיזיותריה בבית – השירותים השונים

פיזיותרפיה היא מילה כוללת לסדרות שונות של טיפולים העוסקים בפתרונות שונים לבעיות שונות. עבור פיזיותרפיה בבית מחיר שונה לכל סוג טיפול. ישנם תחומים רבים שלפיזיותרפיה. הבולטים שבהם הם שיקום אורתופדי המוכר לכולנו ומטפל בבעיות כמו שברים, כאבי שלד, פציעות ספורט, פריצות דיסק, כאבי גב ורגליים וכד. ישנו גם שיקום גריאטרי המתמקד בקהל המבוגר יותר ובאתגרים שהגיל מציב לגוף, כמו שיקום לאחר החלפת ירך, חבלות בעקבות נפילות, דמנציה ועוד. הקשר דומה יש גם לשיקום כתוצאה מבעיות נוירולוגיות. שם הפיזיותרפיה עוסקת בשיקום לאחר פגיעה במערכות העצבים המובילות לפגיעות נוספות כמו אירועים מוחיים, פגיעות בעמוד השדרה, פרקינסון וכד'. תחום נוסף וקצת שונה הוא הפיזיותרפיה הנשימתית, אשר תפקידה לנסות ולאפשר הרגלי נשימה נכונים יותר, שהעדרם פוגע באיכות החיים ומוביל לכאבים בחלקים רבים בגוף, וכן פיזיותרפיה לימפטית וסטיבולרית ועוד.

יהיה תחום הפיזיותרפיה הנדרש אשר יהיה ויהיה עלות פיזיותרפיה בבית מחיר אשר יהיה, חשוב לוודא כי צוותי הפיזיותרפיה הם בעלי הכשרה מתאימה בתחום הנדרש וכי הם מלווים במערכת ומעטפת שלמה של רופאים ומומחים, המסנכרנים את כל הטיפול. בסופו של דבר, על הבריאות שלנו ושל הקרובים שלנו אסור לחסוך. שאלה של פיזיותרפיה בבית מחיר היא נכונה וחשובה אבל אסור שהיא תהיה השיקול המכריע. בוודאי לא כאשר עוד ועוד חברות שאינן מקצועיות מצטרפות לטרנד של הטיפולים הביתיים ומציעים את שירותיהם במחירים מפתים. התוצאה היא טיפול זול יותר אבל פחות איכותי וכשמדובר בבריאות שלנו – יש לכך משמעות.

אז למה לשים לב חוץ מפיזיותרפיה בבית מחיר

אז כבר דיברנו בהרחבה על צוות מקצועי ומומחה אך חשוב להדגיש שהוא יהיה מומחה עבור הבעיה שלכם ולא בתחום אחר. חשוב מאוד שבראש המערך המטפל בכם יעמוד רופא או איש מקצוע אחד שיתכלל הכל. שלא רק יפקח ברמת המקרו אלא גם שידע ויכיר את כל מהלך הטיפול וינווט אותו נכונה. זה גם יקל על זמינות וזרימת הטיפול והתורים. הוא חייב לבנות עבורכם תוכנית טיפול המותאמת אישית עבורכם ועבור מצבכם בכל רגע נתון. יש חשיבות רבה להתאמה של המטפלים למטופל. למשל בענייני השפה, סביב ענייני צניעות ואינטימיות וכד' וכן שצוות הטיפול יהיה מחובר לשאר אנשי הבית ולרגישויות שלהם וכן לשגרת הבית.

פיזיותרפיה ביתית מחיר והחזרים

אמת, המחיר של פיזיותרפיה מחוץ למרכזים הביתיים ובמקום נוח למטופל מעט יקרה יותר אבל יתרונותיה רבים. גם ראינו שהיא יכולה לחסוך זמן וכסף רבים המתבזבזים על ריצה לבתי החולים וכד'. אבל מעבר לכך, במקרים רבים, ניתן יהיה לקבל זכאות להחזר כספי על פיזיותרפיה ביתית. בסה"כ, גם בתי החולים וקובעי המדיניות בתחומי הבריאות מכירים את העומסים והקשיים של בתי החולים ושמחים להעביר חלק מהטיפולים אל בתי המטופלים. 

חלק מן ההחזרים ניתן לקבל מביטוחי הבריאות השונים או מקופות החולים. אם לא על כל הטיפול לפחות על חלקו ומומלץ לבדוק נקודות אלו. כאמור פיזיותרפיה בבית מחיר שונה לכל סוג והתמחות. ממוצע עלות טיפול ביתי עומדת על כ-350 ₪ לטיפול של כ-45 דקות, כאשר יש תוספות שונות לעיתים למשל כאשר נדרש מומחה מסוים ונדיר או מרחק רב של מקום הטיפול. במקרים מסוימים ניתן להוזיל מעט את המחיר על ידי רכישת "חבילה" של טיפולים.

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

Picture of גלית ברגר
גלית ברגר

פזיותרפיסטית מוסמכת (B.P.T) אשר עיקר המומחיות עוסקת בפגיעות בשרירים ובשלד, פגיעות ספורט וליקויי יציבה שאינה נכונה.

גלית ברנר, פיזיותרפיסטית מוסמכת ומאמנת כושר אישית, בוגרת בית ספר לפיזיותרפיה (B.P.T) – פקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט.

מוסמכת כמאמנת כושר אישית ומוסמכת מטעם מכון וינגייט.