שיקום נוירולוגי לילדים

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

טיפול מקיף ורב מקצועי – שיקום נוירולוגי לילדים

תינוקות, פעוטות וילדים רבים סובלים מבעיות שונות אשר מקורן במוח ובמערכת העצבים, ומצריכות טיפול ושיקום נוירולוגי. התפתחות בלתי תקינה של מערכת העצבים במהלך ההיריון, טראומה כזו או אחרת ממנה סובל הילד בשנותיו הראשונות או התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז חריפות – כל אלו הם מצבים המצריכים התייחסות נוירולוגית ועבודה שיקומית מקצועית, אשר תעלה את הילד חזרה על מסלול של התפתחות תקינה. מה כולל שיקום נוירולוגי לילדים והיכן/כיצד מומלץ לקבל טיפול שכזה?

טיפול רב מקצועי מקיף – שיקום נוירולוגי לילדים

אופיו המדויק של השיקום הנוירולוגי הניתן לילד או לפעוט נקבע כמובן בהתאם למאפייניו הספציפיים של אותו מקרה, לבעיות המסוימות מהן סובל הילד והגורמים לבעיות אלו. אך באופן כללי קיימים כמה מצבים נפוצים אשר מרבית הילדים הזקוקים לטיפול ושיקום נוירולוגי סובלים מהם, לעיתים משילוב של כמה יחד.
לדוגמה – ילדים אשר סובלים משיתוק מוחין (הנוצר לרוב כתוצאה מפגיעה במערכת העצבית המרכזית במהלך הלידה), ילדים אשר עברו טראומה או פגיעת ראש בגיל צעיר וילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז חריפה. למרבה הצער כל אלו אינם מקרים נדירים מאוד, וילדים רבים חווים שיבוש משמעותי בהתפתחות התקינה ובאורח החיים היומיומי בגילאים צעירים.
הטיפול הנדרש והאפקטיבי ביותר עבור מצבים אלו הוא טיפול רב תחומי, הכולל שילוב של כמה אנשי מקצוע ושיטות טיפול שונות. בפרט, טיפולי פיזיותרפיה באמצעותם עובדים על שיפור התפקוד המוטורי של הילד, טיפולי ריפוי בעיסוק אשר מתמקדים בהגברת העצמאות ושיפור התפקודים הקוגניטיביים של הילדים וטיפול של קלינאי/ת תקשורת המתמחים בשיקום יכולות הדיבור והשפה ושיפור התקשורת הכוללת של הילד עם העולם שסביבו.
טיפול רב מערכתי שכזה מהווה חבילה כוללת המציעה את הסיכויים הטובים ביותר להביא את הילד לשיקום ושיפור ניכר במצבו, ולהעלותו על המסלול להמשך התפתחות תקינה כמה שיותר.

חבילת טיפול ושיקום כוללת תחת קורת גג אחת

הדרך הטובה והיעילה ביותר להתמודד עם מצבים קשים שונים מהם סובלים ילדים (דוגמת חבלות ראש בילדים, שיתוק מוחין וכו') היא כאמור באמצעות הרכבת טיפול שיקומי כולל ומקיף, אשר יכיל כמה וכמה סוגי טיפולים ואנשי מקצוע שונים. יש לתת התייחסות מיוחדת לכישורי שפה (באמצעות טיפולי קלינאית תקשורת), לתפקודים מוטוריים (טיפולי פיזיותרפיה) וכיוצ"ב. את הטיפול השיקומי הספציפי עבור ילד מסוים יש להרכיב כמובן לאחר אבחון מפורט ופגישה של אנשי מקצוע עם הילד.
הדרך המומלצת לעבור תהליך מסוג זה היא במקום המציע את כל הטיפולים השונים הרלבנטיים גם יחד, תחת קורת גג אחת. חשוב לתאם את הטיפולים ולהיות עם האצבע על הדופק בכל הנוגע להתקדמות של הילד, ובמקרים רבים גם כדאי שהטיפול ייעשה בבית, ולא בקליניקה זו או אחרת.
חבילה מקיפה שכזו, הכוללת שילוב טיפולים שונים הנערכים באופן קבוע בסביבה הביתית של הילד, היא הסיכוי הטוב ביותר להתמודדות מוצלחת ויעילה עם כל מצב המצריך שיקום נוירולוגי לילדים.

מחפשים שיקום נוירולוגי פרטי לילדכם? התקשרו ל- Junior Therapy שיקום ביתי פרטי לילדים ופעוטות, בטלפון שמספרו 077-9966220 או בקרו באתר האינטרנט שלנט בכתובת: https://junior-therapy.co.il/. אצלנו ב-Junior Therapy כל הטיפולים מתבצעים אצלכם בבית בסביבה הטבעית בה הילד חי ומתמודד מדי יום. אנחנו מתמחים במגוון רחב של טיפולי בית בילדים, כגון: טיפול בהפרעות קשב וריכוז, טיפול בילדים עם אוטיזם, טיפול בקשיי כתיבה, טיפול בעיכוב שפתי, ועוד.

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

Picture of גלית ברגר
גלית ברגר

פזיותרפיסטית מוסמכת (B.P.T) אשר עיקר המומחיות עוסקת בפגיעות בשרירים ובשלד, פגיעות ספורט וליקויי יציבה שאינה נכונה.

גלית ברנר, פיזיותרפיסטית מוסמכת ומאמנת כושר אישית, בוגרת בית ספר לפיזיותרפיה (B.P.T) – פקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט.

מוסמכת כמאמנת כושר אישית ומוסמכת מטעם מכון וינגייט.