פסיכולוג לגיל השלישי

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

סיוע משמעותי בהתמודדות עם אתגרי הזקנה – פסיכולוג לגיל השלישי

הגעה לגילאים מתקדמים, המכונים באופן כללי "הגיל השלישי", מלווה ברבים מן המקרים בהתמודדות נפשית משמעותית אשר לרוב נובעת ממספר גורמים נפוצים לגיל זה. בניגוד למה שחושבים רבים ורבות מהמגיעים לגילאים אלו, גם כאשר מתמודדים עם מצבים חמורים יחסית של דיכאון, חרדה, בדידות ו/או ייאוש מהחיים, עדיין בהחלט ניתן לטפל ולשפר את המצב באופן משמעותי, כפי שיכולים להעיד אינספור מבוגרים ומבוגרות אשר פנו לטיפול פסיכולוגי ייעודי עבור הגיל השלישי.

מתי ומדוע נדרש טיפול פסיכולוגי בגיל מתקדם?

ניתן למנות כמה גורמים נפוצים יחסית למצבים המצריכים התייחסות מיוחדת וטיפול מסוג כלשהו בגיל השלישי. למשל – התמודדות עם מחלה או מגבלה גופנית זו או אחרת, אשר משבשת את אורח החיים באופן משמעותי ואולי מגבילה התניידות או אפשרות לשמירה על התחביבים בהם עסק אותו אדם. גם מחלה גופנית "גרידא" משפיעה בדרך כלל על הנפש באופן משמעותי. זה נכון לכל גיל, על אחת כמה וכמה בגילאים מתקדמים יחסית.
סיבה נפוצה נוספת היא בדידות הנובעת מצמצום המעגלים החברתיים עקב פטירתם של חברים ו/או ריחוק מהמשפחה. גם התמודדות עם השינויים הרבים המאפיינים את גילאי הזקנה היא גורם נפוץ להתפתחותן של מצוקות נפשיות. אחוז ניכר מהקשישים והקשישות סובלים מרמות שונות של דיכאון וחרדה, גם כאשר לא סבלו מתסמינים אלו מעולם בחייהם.
במקרים רבים ההזדקנות אינה תהליך קל או נעים, ובמהלכה מתעוררות מצוקות נפשיות משמעותיות. טיפול ייעודי יכול כאמור לסייע משמעותית ברבים מן המקרים.

טיפול פסיכולוגי ייעודי – מה מייחד פסיכולוג לגיל השלישי?

פסיכולוג לגיל השלישי הוא בעל מקצוע מתחום בריאות הנפש אשר עובד רק (או בעיקר) עם מבוגרות ומבוגרים, ומתמחה בתחום זה. פסיכולוגים אלו צוברים ניסיון בעבודה עם קשישים ובהבנה מעמיקה יותר של עולמם, ומתמחים ב"מדע הזקנה" – תחום עליו נצבר הרבה מאוד ידע ומחקר בעשורים האחרונים. ההתמקצעות בתחום זה וצבירת הניסיון העשיר בעבודה עם בני הגיל השלישי הופכים פסיכולוגים ייעודיים אלו לאנשי המקצוע הרלבנטיים ביותר לסיוע למבוגרים בהתמודדות עם קשיי החיים בגילאים אלו.
ניתן למצוא כיום באזורים שונים בארץ פסיכולוגים לגיל השלישי אשר יגיעו עד לבית הלקוח (רלבנטי ואף הכרחי עבור קשישים רבים אשר אינם ממש יכולים להתנייד בקלות), או לחילופין יקבלו בקליניקה נגישה ונוחה במיוחד.
כמו כן, במקרים רבים ימליץ פסיכולוג לגיל השלישי על שילוב של פרקטיקות טיפול נוספות יחד עם טיפול פסיכולוג שיקומי, בפרט ריפוי בעיסוק מסוגים שונים וטיפולי פיזיותרפיה. כך, ניתן טיפול משלים הן לגוף והן לנפש אשר מעלה את הסיכויים לשיפור מורגש של ממש במצב הכללי.
כמובן שבמקרים רבים אנשים בני הגיל השלישי אשר נמצאים במצוקה נפשית מסוימת נמנעים או מסרבים לגשת לקבלת טיפול. בתור הקרובים אליהם, כדאי מאוד שננסה לשכנע אותם ולגרום להם לפחות לנסות טיפול שכזה. באינספור מקרים הוא משפר משמעותית את המצב ומחזיר את הטעם והשמחה לחיים.

מחפשים פסיכולוג לאבא או אמא שלכם? הגעתם לגיל השלישי ואתם מרגישים קושי בתחום הרגשי? אנחנו נשמח לעזור. התקשרו ל- Therapy שיקום פרטי פרימיום בבית הלקוח, בלטלפון שמספרו 077-9966400 וצוות המטפלים שלנו ישמח לייעץ לענות על שאלות ולהפנות אתכם למטפל המתאים ביותר באזור מגוריכם. תוכלו גם לבקר באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://www.restart-therapy.co.il/.

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

Picture of גלית ברגר
גלית ברגר

פזיותרפיסטית מוסמכת (B.P.T) אשר עיקר המומחיות עוסקת בפגיעות בשרירים ובשלד, פגיעות ספורט וליקויי יציבה שאינה נכונה.

גלית ברנר, פיזיותרפיסטית מוסמכת ומאמנת כושר אישית, בוגרת בית ספר לפיזיותרפיה (B.P.T) – פקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט.

מוסמכת כמאמנת כושר אישית ומוסמכת מטעם מכון וינגייט.