פיזיותרפיה בגלי הלם

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

גלי הלםפיזיותרפיה בגלי הלם היא שיטה מהירה להפחתת כאבים באזורי הגוף השונים אשר אינה מצריכה התערבות כירורגית. במסגרת הטיפול נעשה שימוש במכשיר המספק גלי הלם בלחץ גבוה לאורך הגוף. גלי הלם אשר באים במגע עם רקמות ועצמות דלקתיות, משדרים אנרגיה רבה המגבירה את קצב הריפוי ללא פגיעה ברקמות השכנות. לא נעשה שימוש בחשמל הנשלח אל תוך הגוף. פעימות האנרגיה שמקורה בגלי ההלם,למעשה, מעוררות תהליך ריפוי טבעי.

טיפול פיזיותרפיה בגלי הלם תופס תאוצה בשנים האחרונות כמו גם בתחומים נוספים הכוללים אורתופדיה ושיקום בספורט. השימוש בגלי הלם נעשה בטיפול בבעיות שרירים וגידים כרוניות,כאבי גב עליון ותחתון וגירוי נקודתי. בהשוואה לטיפולים קונבנציונאלים והתערבות כירורגית, טיפול בגלי הלם נמצא יעיל, מקצר את תקופת הטיפול ומציג תוצאות חיוביות במהלך תקופת המעקב.

באילו מקרים ייעשה שימוש בגלי הלם?

כאבי כתף, כאבי גב תחתון, כאבים בגיד אכילס, דלקת בגיד הברך. בנוסף לכך שימוש בגלי הלם נעשה לצורכי טיפול בעת ריפוי שברים, דלקות וזעזועים, כתף קפואה, פציעות, כאבי ירך, כאבים באזור המפשעה ועוד.

מהלך הטיפול

הטיפול מתבצע בשלושה שלבים הכוללים תחילה, איתור הנקודות הרגישות בהם המטופל חווה כאבים, באמצעות מישוש, מריחת הג'ל ובהמשך, יישום גלי הלם על פני העור בנקודות השונות.

מה מתרחש בעת הטיפול?

במהלך הטיפול, גלי הקול מקיימים אינטרקציה עם רקמות הגוף. התהליך מוביל למפל של השפעות כמו צמיחת רשתות חדשות של כלי דם, טיפול בדלקות כרוניות , גירוי הקולגן ופירוק של הצטברויות סידן.

מחקרים קליניים מדווחים על שיעור הצלחה מעל 75 אחוזים. כמו כן, עלויות הטיפול נמוכות בהשוואה לטיפולים אחרים. פיזיותרפיה בגלי הלם היא שיטה בלתי פולשנית המטפלת בכאבים כרוניים בכתף, בגב, באזור העקב, בברך, במרפק ובאזורים אחרים. הפרוצדורה אינה מצריכה פעולת הרדמה ושימוש בתרופות. לא נצפו עד כה תופעות לוואי. השימוש העיקרי נעשה בתחום הפיזותרפיה, השיקום והספורט.

משך הטיפול

פיזיותרפיה בגלי הלם כולל בדרך כלל סדרת טיפולים אשר מוגדרת על ידי הפיזיותרפיסט. משך ה טיפול הינו 15 דקות ותלוי בסוג הפציעה. מרבית החולים מבחינים בשיפור, מיד לאחר הטיפול הראשון, אך עם זאת, ריפוי כללי יצריך תקופה של כשלושה חודשים. השיפור תלוי רבות בסוג הפציעה ומיקומה.

הצלחת פיזיותרפיה בגלי הלם

תוצאות בינלאומיות מראות שיעור הצלחה כולל של 77% במקרים של מחלות כרוניות שלא נרפאו באמצעות שיטות טיפול אחרות. חשוב לזכור, כי בעוד שהממצאים הקליניים נשמעים מבטיחים ומציגים שיעורי הצלחה גבוהים, הטיפול לעיתים אינו משפר את התסמינים, מהם סובל המטופל. כמו כן, שינויים חיוביים ותחושת שיפור עשויה להופיע לאחר מספר חודשים, להשגת אפקטיביות והקלה במצב הבריאותי.

מהם יתרונות פיזיותרפיה בגלי הלם?

השימוש בגלי הלם אינו טיפול כירורגי ולכן אינו מצריך ניתוח. הטיפול אינו מצריך בדיקות הדמיה, שימוש ברנטגן ותרופות. במידת הצורך, תינתן הרדמה מקומית בלבד לצורך הטיפול. הטיפול אינו כרוך בתופעות לוואי, אינו פולשני ונעשה על פני העור. התהליך מאיץ את הריפוי ומקדם התאוששות של רקמות פגועות, עצמות ומקל על כאבי פרקים. בנוסף, מחירו נמוך בהשוואה לטיפולים ופרוצדורות אחרות ומכוסה לעיתים על ידי הביטוח הרפואי.

גלי הלם הינם גלי אנרגיה המשודרים במהירות גבוהה. טכנולוגיה זאת הייתה בשימוש במשך שנים רבות. פגישות הטיפול הינן קצרות, בדרך כלל בין 15- 30 דקות בלבד ומספקות הקלה בתסמינים, הפחתה בכאב כרוני וגורמות לשחזור הפעילות הפיזית. הקלה בדרך כלל מורגשת לאחר 72 שעות מרגע הטיפול.

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

Picture of גלית ברגר
גלית ברגר

פזיותרפיסטית מוסמכת (B.P.T) אשר עיקר המומחיות עוסקת בפגיעות בשרירים ובשלד, פגיעות ספורט וליקויי יציבה שאינה נכונה.

גלית ברנר, פיזיותרפיסטית מוסמכת ומאמנת כושר אישית, בוגרת בית ספר לפיזיותרפיה (B.P.T) – פקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט.

מוסמכת כמאמנת כושר אישית ומוסמכת מטעם מכון וינגייט.