פיזיותרפיה לכתף

באנר המרכז לפיזיותרפיה

כתףכתף קפואה, דלקת בגיד, כתף שיצאה מהמקום ועצם בריח שבורה, כל אלה הן פציעות כתף שכיחות מאוד. תסמיני פציעה בכתף ​​כוללים בדרך כלל כאבים בכתף, חולשה, נוקשות וחוסר יציבות במפרק הכתף. פציעות ​​לעתים קרובות מתרחשות עקב טראומה או שימוש יתר במהלך פעילות ספורטיבית. טיפול פיזיותרפי וייעוץ יכולים לשפר באופן משמעותי את הטיפול והמניעה של כאבי הכתף.

כתף קפואה

כתף קפואה היא מקור נפוץ לכאבים בכתף. רופאים נוטים לבלבל בין מצב של כתף קפואה לבין פציעה וטראומה. לכתף קפואה יש דפוס מובהק של תסמינים הגורמים לכאבים חמורים , אובדן תפקוד וקשיחות. המונח הרפואי לכתף קפואה הינו ADHESIVE CAPSULITIS. במונחים בסיסיים, הבעיה נוצרת בעקבות דלקת בקפסולה והיווצרות רקמה פיברוטית המגבילה את תנועת הכתף.

טיפולים פיזותרפיים משלבים ביצוע תנועות כתף כמו תנועות סיבוביות, כיפוף, וסיבוב פנימי. תנועות מהירות גורמות לכאב ולכן המטופלים נמנעים מביצוע תנועות כתף. הטיפול תלוי בשלב ומותאם לצרכים היחודיים של המטופל. המטפל עושה שימוש בטכניקות להקלת הכאב, כמו עיסוי עדין, שחרור שרירים ודיקור סיני.

פציעות כתף

פציעות כתף יכולות להתרחש אצל כל אחד ובייחוד אצל ספורטאים. פציעות ספורט מתרחשות במהלך נפילה, מכה, שימוש יתר או כתף הסוטה מחיבורה. בעת הביקור הראשון אצל המטפל, המטפל בוחן את הפציעה ומתשאל את המטופל. ההיסטוריה הרפואית עשויה לסייע באבחון. המטפל בהמשך מגבש תכנית טיפולים מקיפה המשמשת את המטופל בהתאם לצרכיו ולמטרות שלו.

בחירת הטיפול המתאים נעשית לאחר התשאול. טיפולי פיזיותרפיה לפציעות כתף עשויים להיות מורכבים משילוב של כל אחד מהבאים: טיפול קור המשלב יישום שקיות קרח, טיפול חום, קיבוע וחבישה, גירוי עצבי חשמלי, אולטרסאונד, גירוי רקמות רכות, הפעלת תנועה ותרגילי פיזיותרפיה.

פריקת כתף

טיפולי פיזיותרפיה מתמקדים בתרגילים להקלת נוקשות השרירים והכאבים, אשר מסייעים בתהליך השיקום לאחר פריקת הכתף. התרגילים כוללים את כיפוף הכתף, סיבוב פנימי וחיצוני של הכתף ותרגילים סטטיים בהם נעזר המטופל כדי לחזק את שרירי הכתף.

קרע בכתף

שרירי הכתף הם קבוצה של 4 שרירים בזרוע העליונה , האחראיים על התנועה. השרירים מחוברים לעצמות על ידי הגידים. גידים אלה מאפשרים ומסייעים לתנועה. במקרים בהם הגידים הנקרעים ,החבלה מובילה לפגיעה  ביכולת התנועה וגורמת לכאב רב. בנוסף, עם השנים חלים שינויים פיזיים הגורמים לגידים לאבד את פעילותם. היחלשות זו יכולה להוביל לקרע בכתף . פציעות בכתף נפוצות יותר בקרב אנשים צעירים יותר, אך חלקם מתרחשים בגיל העמידה ובקרב מבוגרים יותר הסובלים מבעיות כתף. אזור זה של הגוף דל באספקת הדם , מה שמקשה על תהליך הריפוי וההתאוששות. פעילות הגידים מתדרדרת עם השנים.

הטיפול תלוי בחומרת הפגיעה . אם הקרע הנוצר הינו חלקי, הרופא והמטפל עשויים להמליץ ​​על חבישה, מנוחה, יישום קרח והגבלת תנועה זמנית. הקפדה על מנוחת הכתף היא החלק העיקרי של הטיפול , למרות שעם חלוף הכאב והקלה במצב , מומלץ להתחיל סדרת טיפולים פיזיותרפיים כדי להשיב את התנועה בכתף. במקביל המטופל נאלץ ליטול תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAID ) להקלה בכאבים.

פיזיותרפיה לאחר ניתוחי כתף

טיפול פיזיותרפיה לאחר ניתוח כרוך בחיזוק ואיזון הדרגתי של הכתף באמצעות תרגילים, עיסוי ,מתיחה וחיזוק. תרגילי חיזוק משפרים את הכוח והשליטה של תנועות הכתף ושרירי הכתף. המטפל מסייע באימון השרירים  כדי לשמור על תפקוד הכתף.  חשוב לזכור כי כל מטופל מתאושש מפציעות בקצב שונה ורוב החולים חוזרים לפעילות לאחר החלמה מלאה.

אנחנו פה בשבילכם

צרו איתנו קשר

מכון פיזיותרפיה לטיפול ברגל

פיזיותרפיה פרטית בראשון לציון – אל תוותרו על טיפול מקצועי להתמודדות מיטבית עם שלל כאבים שמקורם בשריר, בשלד או בעצבים

מתמודדים עם כאבים שונים שמקורם בשריר, בשלד או בעצבים? טיפולי פיזיותרפיה פרטית בראשון לציון הם התשובה עבורכם. אנשים רבים כלל לא מכירים את טיפולי הפיזיותרפיה,

לקריאת המאמר »
התקשרו עכשיו!