פיזיותרפיה למבוגרים

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

פיזיותרפיה למבוגריםפיזיותרפיה למבוגרים יכולה לסייע למטופלים רבים להקלה על כאב ובתהליכי שיקום שונים. פיזיותרפיה יכולה להתבצע במספר אינדיקציות, וחשובה מאוד למטופלים רבים אשר רואים בה דרך לגיטימית להקלה על התסמינים שלהם ולשיפור מצבם הכללי.

טיפול פיזיותרפיה למבוגרים ובכאבי גב

אחת התלונות השכיחות ביותר היא כאבי גב, ואין כמעט אדם אשר לא סובל לעתים מכאבי גב. כאבי הגב יכולים להופיע על רקע סיבה רפואית (כמו פריצת דיסק) או ללא אבחנה של סיבה כלשהי, אך בכל מקרה הכאבים האלה מגבילים מאוד, פוגעים באיכות החיים ומונעים מהסובלים מהם לתפקד בצורה תקינה.

אחת הדרכים היעילות והפופולאריות ביותר לטפל בכאבי גב היא טיפולי פיזיותרפיה למבוגרים, אשר מסייעים להקלה על הכאב ויכולים להחזיר מטופלים לשגרת הפעילות היומיומית שלהם. בטיפולים האלה מציעים למטופלים עיסויים רפואיים וממוקדים בהתאם לאזור הכאב, טיפול במכשיר אולטרסאונד, טיפול על ידי קומפרסים, ביצוע תרגילי מתיחה וכו'. בנוסף, חלק חשוב מהטיפול בכאבי הגב הוא הנחיה לגבי ביצוע תרגילים בבית ושינויים ארגונומיים (כמו שינוי כיסא המחשב, החלפת מזרן המיטה וכו') אשר גם כן מסייעים מאוד לתהליך ההחלמה.

הקלה על כאב לאחר חבלה

לאחר חבלה, אנשים רבים סובלים מכאבים לאורך זמן רב. בדרך כלל מדובר על חבלות כתוצאה מתאונות דרכים (כמו חבלת "צליפת שוט") אשר יכולות להשאיר את המטופלים כאובים למשך זמן רב. במקרים אלה, מציעים להם הפיזיוטרפיסטים תרגילים להקלה על הכאב ומבצעים פעולות שונות להקלה עליו כמו שימוש במכשירי אולטרסאונד, עיסויים ובאופן כללי פיזיותרפיה למבוגרים. להרחבה בנושא: פיזיותרפיה לאחר תאונת דרכים

טיפול בכאבים ספציפיים

אנשים רבים פונים אל פיזיותרפיסטים במטרה להקל על כאבים באזורים שונים בגוף. במקרים מסויימים, מדובר על ספורטאים אשר סובלים מכאבים על רקע פציעות שונות, ובמקרים אחרים מדובר על אנשים הסובלים מכאבים מסיבות אחרות, כמו לדוגמא תסמונת התעלה הקרפלית המופיעה לאחר הקלדה מרובה. במקרים אלה, מציעים הפיזיותרפיסטים דרכים להקלה על הכאב, ומבצעים טיפולים שונים אשר יכולים להפחית את הדלקת ולהקל על הכאב.

שיקום רצפת האגן בעזרת פיזיותרפיה למבוגרים

נשים רבות מתלוננות על בריחת שתן, בעיקר בגילאים מתקדמים ולאחר לידות מרובות, ועל כן תחום שיקום רצפת האגן הפך בשנים האחרונות לתחום פופולארי מאוד בעולם הפיזיותרפיה. פיזיותרפיה לטיפול בבריחת שתן מסייעת למטופלות להתמודד עם בריחת השתן המופיעה כתוצאה מהחלשות של רצפת האגן, על ידי ביצוע תרגילים שונים ושינוי בהרגלי חיים. וכך, על ידי מספר מפגשים עם פיזיותרפיסט טוב המתמחה ברצפת האגן ניתן בהחלט להשיג שיפור משמעותי במצב ולצמצם את בריחת השתן בצורה טובה.

טיפול בחולי COPD

חולי COPD סובלים מהפרעת נשימה קשה המופיעה אחרי שנים רבות של עישון. במקרים אלו, תפקיד הפיזיותרפיה הוא לנקות את דרכי האוויר שלהם מכיח ומליחה, ולאפשר להם כניסת אוויר טובה. בזכות הפיזיותרפיה, יכולים החולים לנשום בצורה טובה למשך מספר שעות והטיפולים האלה מאפשרים להם איכות חיים מסויימת. חשוב לציין שמדובר בטיפול על בסיס יום יומי, ובחלק מהמקרים אף מספר פעמים ביום, ועל מנת שהטיפול יצליח יש להקפיד על היענות טובה לטיפול.

שיקום לאחר שבץ מוחי

שבץ מוחי היא מחלה קשה ביותר, אשר משאירה את החולים עם נזק ארוך טווח המתבטא לרוב בשיתוק צד אחד. במקרים כאלה, לפיזיותרפיה תפקיד חשוב ביותר בשיקום החולים, וטיפולי פיזיותרפיה יכולים לעזור להם לחזור ללכת, לבצע פעולות שונות ולהחזיר לעצמם שליטה על הגוף.

פיזיותרפיה למבוגרים: שיקום לאחר חבלת חוט שדרה

חבלת חוט שדרה היא חבלה קשה ביותר המופיעה לרוב לאחר תאונות דרכים או פציעות בשדה הקרב. במקרים רבים, נפגעי חוט שדרה נשארים מוגבלים מאוד מבחינת התנועה, ונזקקים לטיפולי שיקום ממושכים על מנת להחזיר להם עצמאות כלשהי. במקרים אלה, מבצעים הנפגעים טיפולי פיזיותרפיה כל יום-יומיים על ידי מטפלים מסורים, אשר מתאמנים איתם על פעולות שונות במטרה להחזיר להם יכולת תפקודית כלשהי.

פיזיותרפיה למבוגרים – לא רק במקרים של בעיות רפואיות קיימות, אלא גם כדי למנוע את היווצרותן

בשורות שקדמו לשורות אלה, דיברנו על פיזיותרפיה למבוגרים, על החשיבות שלה, ובעיקר הצגנו מקרים רפואיים שונים בהן הפיזיותרפיה יכולה לעזור לאנשים מבוגרים. וזה נכון, פיזיותרפיה יכולה לעזור לאנשים מבוגרים להתמודד עם בעיות רפואיות, או אורתופדיות כאלה ואחרות, אולם, לפיזיותרפיה יש חלק חשוב בשמירה על הגוף, גם במקרים שבהם לא מופיעה בעיה רפואית כזו או אחרת. פיזיותרפיה מוכחת בתור דבר שמסייע לאנשים מבוגרים רבים לעכב את השחיקה הטבעית של הגוף, ובעצם לשמור על הגוף לאורך זמן בצורה טובה ביותר. מדובר על אפקט שדומה טיפה לשמירה וטיפול על כלי רכב. אז למעשה, אין צורך לחכות להופעה של תסמינים או בעיות רפואיות כאלה ואחרות, וניתן לגשת לטיפול של פיזיותרפיה למבוגרים גם כאשר מדובר על מצב שגרתי ובריא.

פיזיותרפיה קבוע לאנשים מבוגרים מוכחת בתור צעד שמאריך את תוחלת החיים של ממש!

כיום, מחקרים רפואיים רבים כבר מדבר על כך שיש קשר ברור למדי בין פיזיותרפיה, ולבין מעבר של טיפול פיזיותרפי קבוע בגיל השלישי – לבין הארכת תוחלת החיים. כיום מדברים על כך שטיפול פיזיותרפי קבוע אצל אנשים שמגיעים לטווח הגילאים הגדול, הוא כזה שיכול לשמור על תפקוד השרירים לאורך זמן, לאפשר הליכה תקינה ועצמאית לאורך זמן רב יותר, ולמעשה, טיפול פיזיותרפיה למבוגרים הוא טיפול שמאריך את תוחלת החיים, ומאפשר אורח חיים בריא, ושמח יותר.

פיזיותרפיה למבוגרים – כיום ישנה אופציה למעבר פיזיותרפיה עד הבית

אנשים מבוגרים רבים לא מעוניינים או לא מסוגלים לצאת מהבית על כדי להגיע לטיפול הפיזיותרפי. בדיוק בשביל זה, כיום ניתן למצוא שירותים של טיפול פיזיותרפי עד לבית הלקוח!

לסיכום, אם אתם סובלים מבעיה אורטופדית כזו או אחרת, יכול מאוד להיות שמה שאתם צריכים הוא פשוט פיזיותרפיסט מקצועי. בחרו פיזיותרפיסט שידע לטפל בבעיה ממנה אתם סובלים, כזה שיענה לכם על כל השאלות בצורה מקצועית ויסייע בהפחתת הכאבים והתסמינים מהם אתם סובלים.

אולי יעניין אותך גם:

פיזיותרפיה בבית לבני הגיל השלישי

ההיסטוריה של הפיזיותרפיה

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

Picture of גלית ברגר
גלית ברגר

פזיותרפיסטית מוסמכת (B.P.T) אשר עיקר המומחיות עוסקת בפגיעות בשרירים ובשלד, פגיעות ספורט וליקויי יציבה שאינה נכונה.

גלית ברנר, פיזיותרפיסטית מוסמכת ומאמנת כושר אישית, בוגרת בית ספר לפיזיותרפיה (B.P.T) – פקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט.

מוסמכת כמאמנת כושר אישית ומוסמכת מטעם מכון וינגייט.