פציעה במסובבי הכתף

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

מסובבי הכתף אלו הם ארבעה שרירים הקיימים בכתף. שרירים אלו יכולים להיפגע, להיפצע ולהופיע דלקות שונות וכשזה קורהפציעה במסובבי הכתף התפקוד היומיומי נפגע באופן משמעותי. בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם מידע שיאפשר לכם לדעת קצת יותר על פציעה במסובבי הכתף.

כיצד פציעה במסובבי הכתף משפיעה על התפקוד השגרתי?

יכול להיות קושי במספר פעולות שגרתיות, כמו למשל:

  • צחצוח שיניים.
  • חפיפת הראש.
  • שינה על הצד עם הפציעה.
  • נהיגה.

פעולות אלו וכן פעולות נוספות, שנחשבות לפשוטות הופכות למורכבות, ואם מדובר באדם המבצע פעילות גופנית באופן קבוע, זה יכול להוביל להפחתת תדירות הפעילות במקרה הטוב או לעצירה מוחלטת של כל פעילות גופנית, זה כמובן תלוי ברמת הפציעה.
במצבים של פגיעה במסובבי הכתף מומלץ להתחיל בטיפול על מנת למנוע מהפציעה להחמיר, וכמובן כדי לעשות פעולות פשוטות ללא כאב שגורם לסבל בלתי נסבל.

איזה אוכלוסיות נוטות לסבול יותר מפציעות במסובבי הכתף?

האוכלוסייה שנוטה יותר לסבול מפציעה במסובבי הכתף היא אוכלוסיית הספורטאים. למשל: ספורטאים מקצועיים, שחיינים, אתלטים, אצנים, כדורסלנים ואף אנשים שמתאמנים בחדר כושר באופן קבוע.
בנוסף, בהחלט ישנם מקרים בהם פציעה במסובבי הכתף מאובחנת גם אצל אנשים שהם לא ספורטאים, למשל בקרב עובדים שעובדים בעבודות פיזיות מאומצות הכרוכות בשימוש רב בידיים או בקרב אנשים מבוגרים, שבעקבות התקדמות הגיל סובלים מדלקות בשרירי מסובבי הכתף.

כמובן שגם אנשים שלא נמנים על אחת מהקבוצות שמנינו כאן יכולים לסבול מפציעות במסובבי הכתף, אך ספורטאים ועובדים בעבודות כפיים פיזיות חשופים לפגיעה יותר מאחרים.

איזה טיפול יכול לעזור לבעיה של פציעה במסובבי הכתף?

בפגיעה בשרירי מסובבי הכתף אבחון וזיהוי מוקדם יכול לעשות את ההבדל. במקרים רבים ניתן לטפל בפציעה במסובבי הכתף באמצעות פיזיותרפיה מקצועית. אך אם מזניחים את הבעיה יהיה צורך בסיוע רפואי ובמקרים קיצוניים אפילו נתוח. הסוד הוא לזהות את הבעיה ולטפל כמה שיותר מהר, כדי שהמצב לא יחריף.

בכל מקרה, אם אתם מזהים כאבים בכתף הפסיקו לעשות כל פעילות גופנית שעלולה להחמיר את המצב. חשוב לגשת לרופא מומחה, לעבור את הבדיקות הנדרשות ולהקשיב להנחיות הרופא. הרופא יודע לא רק לזהות את הבעיה, הוא גם יודע להתאים לכל מטופל את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

הסוד לשיקום מהפציעה הוא בהתאמת הטיפול לכל מטופל

במידה ונשלחתם על ידי הרופא לטיפולי פיזיותרפיה הקפידו לבדוק כי אכן מדובר על מכון פיזיותרפיה מקצועי ואיכותי שיודע להתאים את הטיפול למצב הפציעה שלכם באופן אישי. שכן, לא כל פציעה דומה לפציעה אחרת, ובהחלט ייתכן מצב שבו טיפול פיזיותרפי מסוים שהתאים למטופל אחד לא יתאים למטופל אחר. כך למשל: אם מדובר במטופל מבוגר או קשיש, יכול להיות כי יהיו תרגילים אחרים שיעבדו איתו עליהם במהלך הפיזיותרפיה לעומת מטופל צעיר שרמת הכושר שלו טובה יותר וביכולתו לבצע תרגילים מורכבים יותר. כמובן שכל רמת פציעה היא שונה ולכל מטופל יותאם טיפול מתאים אחר.

לכן, מומלץ לבחור נכון מכון פיזיותרפיה שיידע להתאים היטב את הטיפול לכל מטופל, יוכל לעזור למטופל בצורה הטובה והמהירה ביותר להחלים מהפציעה במסובבי הכתף.

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

Picture of גלית ברגר
גלית ברגר

פזיותרפיסטית מוסמכת (B.P.T) אשר עיקר המומחיות עוסקת בפגיעות בשרירים ובשלד, פגיעות ספורט וליקויי יציבה שאינה נכונה.

גלית ברנר, פיזיותרפיסטית מוסמכת ומאמנת כושר אישית, בוגרת בית ספר לפיזיותרפיה (B.P.T) – פקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט.

מוסמכת כמאמנת כושר אישית ומוסמכת מטעם מכון וינגייט.