למה חשוב כל כך להתאים מדרסים בעזרת פיזיותרפיסט?

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

התאמת מדרסים בעזרת פיזיותרפיסט
התאמת מדרסים בעזרת פיזיותרפיסט

אנשים רבים רוכשים מדרסים וסבורים כי הם זקוקים להם למרות שלא תמיד מבינים את המשמעות החיובית של המוצר ובכלל למי הוא מתאים.

הצורך של אותם אנשים מבוסס על תחושת בטן לא ברורה שניתן לתקן משהו "לא בסדר" עם הדרך בה הם הולכים ורצים, בעזרת סוג תמיכה מתחת לכפות רגליים. אכן כל אחד יכול לקנות מדרסים ולשפר את איכות חייו פי כמה וכמה אך עדיין, רבים רוכשים מדרסים ללא הכוונה וללא ייעוץ, דבר היכול להועיל בהרבה מהמדרסים שקנו ביוזמתם היחידה.

אז מי למעשה יכול לבחור עבורנו את המסדרסים המתאימים ביותר? פיזיותרפיסט מכשיר מטופלים עם בעיות של כאבי רגליים וכפות רגליים, ומסייע לבחור את המדרסים הנכונים המציעים תמיכה מלאה.

אנשי מקצוע אלו מאבחנים את המצב הרפואי המדויק ממנו סובל המטופל וממליצים על המדרסים האיכותיים המותאמים לו באופן אישי.

חשיבות המדרסים

הביומכניקה של הרגל, הקרסול, הברך והירך היא מורכבת ביותר. לימוד הליכה נכונה היא אמנות, ממש כמו גם מדע. פיזיותרפיסטים מתמחים בלימוד המטופל לנווט במבוך זה בהצלחה, והמדרסים נקבעים לאחר בדיקה יסודית ותרגול הרגל במצבים שונים, לפחות חצי שעה ואף יותר מכך אם מדובר במקרה מורכב.

פיזיותרפיסט מסייע למטופל להתאים מדרסים אפקטיביים. אנשי מקצוע אלו מיומנים בניתוח הליכה, הבנת אנטומיית הגוף התחתון ובקיאות בביומכניקת הרגל, כך שהם יכולים להתאים מדרסים באופן אישי.

הכשרת הפיזיותרפיסט מאפשרת לו לטפל מתוך גישה הוליסטית לבריאות השלד והשרירים. יש לו את האפשרות לנתח את מצב הרגל והגוף, לאחר תרגילי אימון אותם מבצע המטופל. האימונים מאפשרים לפיזיותרפיסט לבצע הערכה של המצב ולאתר מצבים כגון ציפורן חודרנית, דורבן, יבלות או בעיות ברכיים.

מצבים רפואיים המצריכים מדרסים

קיימים ארבעה מצבים שכיחים המצריכים שימוש במדרסים הכוללים:

 1. דלקת – מצב כואב בכף הרגל, המתבטא בכאבים עזים יותר במיוחד בשעות הבוקר.
 2. דלקת פרקים – משפיעה לעיתים קרובות על מפרקי כף הרגל.
 3. סוכרת – גורמת לבעיות בזרימת דם לרגליים, ומצריכה שינויי נעליים מותאמות אישית, או התקנת מדרסים.
 4. הפרעות רגליים – כאבים המשפיעים על העצמות והמפרקים בכף הרגל.

מצבים אפשריים אחרים הניתנים לטיפול באמצעות מדרסים כוללים כאבי ברכיים, כאבים בעצמות הרגליים, דלקת גידים, פציעות חוזרות ונשנות, כף רגל שטוחה, קשת כף רגל גבוהה, נפיחויות ומצבים פתולוגיים מערכתיים שונים המשפיעים על תפקוד הגפיים התחתונים.

בנוסף להערכה, טיפול פיזיותרפיה מותאם לטיפול בכאב המסוים או המחלה ברגליים, והתאמת מדרסים בהתאם לטיפול בהפרעה.

המדרסים משמשים כחלק מתכנית טיפול פיזיותרפיה הכוללת איזון, חיזוק שרירים ולימוד הליכה נכונה עם המדרסים כמו גם ביצוע תרגילי מתיחה ואפילו שינוי נעליים קיימות והתאמתם למדרסים.

בקצה המוביל של השירות, פיזיותרפיסטים מיומנים להכין תכנית טיפול מקיפה המסייעת למטופל לשמור על אורח חיים פעיל.

מגוון נרחב של מדרסים

מדע ייצור המדרסים עבר כברת דרך ארוכה בשנים האחרונות. היום ניתן למצוא מדרסים שאינם מגושמים, אינם מגבילים את התנועה ומתאימים למגוון סוגי נעליים. הם מותאמים בקלות לרבגוניות החיים ולאימוני ספורט.

המדרסים יכולים אף להיות יצוקים לסנדלי קיץ. כך, למשל, ממליצים פיזיותרפיסטים לנשים הנועלות נעליים בעלות עקבים גבוהים, להשתמש במדרסים מותאמים אישית, על מנת שלא לפגוע בבריאות כף הרגל.

מדרסים מותאמים אישית מגיעים במגוון נרחב של סגונונות המתאימים למטרות ופעילויות שונות. במרפאות פיזיותרפיסטים ניתן להשיג מגוון מדרסים כגון:

 • מדרסים תפקודיים לחיי היומיום
 • מדרסי ספורט
 • מדרסים המותאמים לנעלי נשים
 • מדרסי ריפוד רחבים
 • מדרסים המתאימים לחולי סוכרת
 • מדרסים לילדים
 • מדרסים לסנדלים.

מדרסים מותאמים אישית מותאמים במיוחד לכף הגל של המטופל בלבד. המרשם לייצור המדרסים נשלח למעבדה ומיוצר באיכות גבוהה. כשהוא מוכן, מקבל המטופל את המדרסים מהפיזיותרפיסט כשהוא מצויד בהוראות מדויקות לשימוש.

לקריאה באותו הנושא: מעבדת הליכה

צרו איתנו קשר

אנחנו פה בשבילכם

Picture of גלית ברגר
גלית ברגר

פזיותרפיסטית מוסמכת (B.P.T) אשר עיקר המומחיות עוסקת בפגיעות בשרירים ובשלד, פגיעות ספורט וליקויי יציבה שאינה נכונה.

גלית ברנר, פיזיותרפיסטית מוסמכת ומאמנת כושר אישית, בוגרת בית ספר לפיזיותרפיה (B.P.T) – פקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובוגרת תואר ראשון בחינוך גופני וספורט.

מוסמכת כמאמנת כושר אישית ומוסמכת מטעם מכון וינגייט.